Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

Експортний день у Вінниці зібрав понад 100 проактивних підприємців регіону

Понад 100 компаній Вінничини взяли участь у “Експортному дні”, організованому Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України, де обговорили з представниками влади експортні можливості регіону та дізналися про нові інструменти підтримки експорту. 

“Експортний день” став чудовою нагодою для експортерів регіону взяти участь  у відкритому діалозі з представниками органів центральної та місцевої влади в рамках Засідання Ради з просування експорту під головуванням Торгового представника України – заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Наталії Микольської та за участі Голови Вінницької ОДА Валерія Коровія і заступника Вінницького міського голови Владислава Скальського. 

Топ-темами для обговорення стали питання розвитку експортного потенціалу регіону та подальшої співпраці в рамках секторальних експортних стратегій, зокрема у секторі ІКТ як одному з найактивніших секторів, який також може допомогти ефективніше взаємодіяти представникам влади та бізнесу. Як зазначили керівники місцевих органів влади, за 11 місяців 2017 року експорт товарів з Вінниччини склав $1,1 млрд і зріс на 31,4%, серед головних торговельних партнерів області ЄС (36,6%), Індія (16%), Китай (5,9%),  Білорусь (4,9%)  та  Туреччина (3,8%).

Ще однією темою, актуальною для багатьох експортерів, особливо у сфері промисловості, стало питання компенсації /покриття витрат на проходження сертифікації,  адаптація стандартів України до вимог ЄС, можливості фінансової підтримки. Щодо останньої, то 7 лютого цього року Урядом було створено Експортно-кредитне агентства (ЕКА) як важливий інструмент для захисту від ризиків неплатежів, фінансових втрат, та доступного фінансування експортерів. Також бізнес може скористатися програмами підтримки експорту від донорських організацій, інформацію про які можна знайти на сайті ЕРО.

В ході дискусії було згадано часткову компенсацію участі українських компаній у міжнародній виставковій діяльності, зокрема міжнародній виставці Gulfood. До слова, перевага у наданні компенсації надаватиметься асоціаціям та регіональним представництвам.

Логістика часто стає одним з вирішальних факторів експорту на певний ринок. Тому, не обійшлося без обговорення логістичної складової та розвитку транспортної інфраструктури загалом,  а також  нещодавно презентованої транспортної стратегії, де були враховані ринки у фокусі.

Також під час дискусії було обговорено активізацію співпраці з Китаєм. Цього року Китай, який також визначено ринком у фокусі згідно з Експортною стратегією України,  надав Україні можливість брати участь у виставці China International Import Expo з національним стендом. Інформація щодо цього заходу буде розміщена на сайті Офісу.

Насамкінець, представники уряду закликали бізнес виступати єдиним фронтом для спрямування зусиль на розвиток МСБ, освіти, інфраструктури та напрацювання конкретних  пропозицій щодо вирішення проблемних питань.

Захід відбувся за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації̈, Вінницької міської ради та ОБСЄ- Координатора проектів в Україні .

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.