Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

У Житомирі відбувся “Експортний день” – діалог між владою та бізнесом

Сьогодні, 13 лютого, понад 110 підприємців регіону зібралось на відкритий діалог з представниками влади під час “Експортного дня” в Житомирі.

В рамках “Експортного дня”, організованого Офісом з просування експорту та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Житомирської ОДА, відбулось виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку “Житомир. Діалог влади та бізнесу”, під головуванням  Торгового представника – Заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської, за участі керівника Офісу з просування експорту Мар’яни Каганяк та інших представників центральних та місцевих органів влади.

«Експорт просувається не лише за допомогою політики, а й конкретними діями. Тому Мінекономрозвитку та Офіс з просування експорту проводять торгові місії, де під парасолькою Уряду відкриваються ринки нашим експортерам, бо експорт – це двигун економіки», – зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник Наталія Микольська. Вона закликала місцевий бізнес бути проактивним: “Якщо є проблема – звертайтесь до Мінекономрозвитку. Плануєте вихід на іноземний ринок – контактуйте з Офісом з просування експорту. Ми відкриті до діалогу та ваших конструктивних пропозицій”.

За словами Торгового представника України, майданчиком для постійного діалогу між владою та бізнесом буде Рада з міжнародної торгівлі, запуск роботи якої заплановано вже на кінець березня цього року.

Підтримка бізнесу в регіонах є одним з пріоритетів діяльності Офісу з просування експорту. Завдяки “Експортним дням” та виїзним засіданням Ради з просування експорту, ми маємо можливість почути потреби бізнесу на місцях та разом з представниками органів влади в ході відкритого діалогу з бізнесом прийти до спільних рішень, розказати бізнесу про інструменти для розвитку експортного потенціалу, які пропонує Офіс.“ – зазначила керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк.

В рамках Експортного дня бізнес також мав можливість дізнатися  про систему державної підтримки та посування експорту, зокрема, створення Експортно-кредитного агенства, Державної установи «Офіс з посування експорту, запуск Ради з міжнародної торгівлі, розробку секторальних експортних стратегій. Також обговорили можливості, які пропонує експортерам
Офіс з посування експорту, зокрема механізм участі у Міжнародних публічних закупівлях та використання мережі Enterprise Europe Network для пошуку партнерів за кордоном. Докладніше про ці інструменти можна дізнатися на сайті Офісу (www.epo.org.ua).

Організатори заходу:
Офіс з просування експорту, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за підтримки OSCE
Project Co-ordinator in Ukraine та Житомирська ОДА
______________________________
Довідково:

За перші два місяці 2018 року експортний товарообіг Житомирської області склав 126,64 млн.дол., що перевищив минулорічний показни на 45,9%. Наразі область має 113 країн-партнерів, основним з яких є Європейський Союз  (80 млн. дол.), зокрем Польща, Німеччина, Румунія, Італія , Угорщина.

В товарній структурі зовнішньої торгівлі Житомирщини основні позиції займає деревина та вироби з неї (18,8%), продукти рослинного походження (18,7%), машини, обладнання та механізми (17,5%), текстильні матеріали та текстильні вироби (9,1%), не дорогоцінні метали та вироби з них (7,5%), вироби з каменю, гіпсу та цементу (7,4%).

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.