Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

Кенія продовжила процедуру безмитної закупівлі кукурудзи на рік

Уряд Кенії продовжив до 30 червня 2018 р. процедури безмитної закупівлі «жовтої» кормової кукурудзи для потреб компаній, які входять до Асоціації мукомелів та Асоціації виробників комбікормів Кенії. Інформацію про це було офіційно поширено в офіційному урядовому виданні «THE KENYA GAZETTE». Також  було продовжено до 30 вересня 2017 р. безмитну закупівлю «білої» харчової кукурудзи. 

Перший запит на безмитну  закупівлю 450 тисяч тон кукурудзи в Україні надійшов від Міністерства сільського господарства Кенії у березні цього року через очікуваний неврожай кукурудзи у зв’язку з посухою. Мінекономрозвитку та Офіс з просування експорту оперативно відреагували на запит, поширивши  інформацію серед Українських експортерів, та передали зацікавленій стороні пропозиції від українських виробників.  Слід зазначити, що на зацікавленість Кенії саме в українській кукурудзі суттєво вплинула Українська торгова місія до Кенії, організована Мінекономрозвитку та Офісом у грудні 2016 року, під час якої Кенійській стороні було презентовано експортний потенціал країни в аграрній сфері.

Всього за  офіційною статистикою, цього року Україна експортувала до Кенії кукурудзи на 17,5 млн. дол. або 111,5 тис. тон (для порівняння: за цей самий період  у 2016 році  експорт кукурудзи не проводився ). Наразі кукурудза складає 33,5% від загального експорту до Кенії, який зріс на 412,7% у порівнянні з періодом січень-червень 2016 року.

Нагадаємо, що Кенійська сторона закуповує кукурудзу, що відповідає наступним вимогам:  

  • Вміст ГМО у кукурудзі має відповідати стандарту ЄС – 99,1% відсутність ГМО (має бути підтверджено сертифікатом однієї з провідних міжнародних компаній-аудиторів у сфері стандартизації (SGS, Veritas).
  • Відповідність вимогам Бюро стандартів Кенії, що має підтверджуватися сертифікатом відповідності (Certificate of Conformity Kenya Bureau of Standards kebs.orghttps://www.kebs.org/?opt=qai&view=new_pvoc_requirments ).
  • Вологість не більше 14,5%, вміст афлатокісну < 0,01 мг/кг (10ppb). 

З переліком кенійських компаній, уповноважених здійснювати безмитний імпорт кукурудзи можна ознайомитися тут: http://bit.ly/2v5Dnm2.

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.