Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

Нотатки з вебінару: Доступ МСБ, яким володіють жінки, до фінансування

12 липня на базі Платформи SheExports, за підтримки Канадсько-українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій CUTIS, ми провели  вебінар «Доступ МСБ, зокрема, яким володіють жінки, до фінансування».

Пропонуємо вам основні тези вебінару, які можуть допомогти  зрозуміти існуючі варіанти фінансування для вашого бізнесу.

На першому етапі оберіть 2-5 банків із прийнятними для вас умовами кредитування: відвідайте та досконально вивчіть умови кредитування на сайтах цих банків, та сформуйте пул цільових.

Підготуйтесь до  зуcтрічі з обраними банками заздалегідь.

  • Зберіть інформацію про свою компанію та підготуйте фінансову звітність.
  • Запропонуйте банку тізер – інвестиційну ідею на 2-3 сторінки: суть вашого бізнесу, структуру, сформульований запит до банку.
  • Попрпацюйте  з юридичним відділом: зробіть аналіз корпоративної структури, структури власності; банк також перевірятиме вашу бізнес-репутацію, як власника. Від власника на першому етапі  залежить фактично до 50% успіху.
  • Підготйте управлінську звітність – це показник того, як ефективно ви керуєте власним бізнесом.
  • Фінансування під експорт – зазвичай торгове фінансування, тобто можна отримати фінансування під контракт. При цьому слід розуміти, що до нього додаватимуться різні види застави (часом, щоб перестрахуватися, українські банки можуть просити заставу, яка в 1,5-2 рази перевищує вартість кредитування).
  • Якщо це торгове фінансування, ви маєте додати інформацію стосовно вашого контрагента, щоб банк зрозумів хто він, чи виконає він виконає свої зобов’язання і як скоро.
  • Пам’ятайте, що бізнес має бути сталим і ви маєте переконати в цьому банк! Тобто якщо ви з 300 тис дол стартового капіталу не зробили за 2 роки 1 млн дол., задайте собі питання, чи вірною ви йдете дорогою.
  • Якщо ви вже дійшли до етапу підписання, обов’язково дуже докладно вичитуйте контракт, звертаючи увагу на те, як регламентуються корпоративні відносини з точку зору бізнесу, тобто, наприклад, чи можете ви продавати свою частку бізнесу, тощо.

Не сподівайтесь на короткі перемоги, ці процеси, зазвичай, займають до 12 місяців. За цей час, до речі, можна створити бізнес-план, якщо у вас його немає.

Цікаво, що банк витягуватиме з вас різними шляхами інформацію щодо того, чи знаєте ви свій бізнес. Тобто, пройшовши весь шлях отримання фінансуання, ви самі краще вивчите свій бізнес, краще його розумітимите.

Все це написано в книжках. Це не унікальна інформація. Але успіх буде тоді, коли ви пройдете цю дорогу своїми ногами. Тому, робіть!

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.