Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом
Березень 17, 2021

Єдиний експортний веб-портал

ЄДИНИЙ ЕКСПОРТНИЙ ВЕБ-ПОРТАЛ — НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЕКСПОРТЕРІВ

Офіс з просування експорту за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH запустив Єдиний експортний веб-портал, який працює у тестовому режимі за посиланням - https://export.gov.ua.

В Україні існує багато інтернет-ресурсів з даними щодо експортних можливостей, процедур та подій, але вони не демонструють повної та чіткої картини світового ринку торгівлі, вимог на ньому для вітчизняних експортерів, не завжди розміщують регуляторну та іншу необхідну для підприємців інформацію. Офіс з просування експорту України, розуміючи важливість, у теперішніх реаліях, комплексної, якісної інформаційної підтримки українських експортерів та необхідність створення такого ресурсу, розпочав роботу над його реалізацією.

Створення єдиного веб-порталу є одним з ключових заходів Експортної стратегії України («дорожньої карти» стратегічного розвитку торгівлі) на 2017–2021 рр., які закладають основу для повномасштабної реалізації ключових ініціатив, призначених розкрити експортний потенціал українських підприємств. Це перший державний портал, який консолідує та об’єднує всю наявну інформацію для експортерів та компаній, зацікавлених в експорті за принципом «єдиного вікна». Питання створення експортного веб-порталу перебувало на контролі в Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України як один із невідкладних заходів з проведення реформ та зміцнення експортних спроможностей держави. Тепер це єдина платформа, що консолідує та об’єднує всю наявну інформацію для експортерів та компаній, зацікавлених в експорті. Подібні ресурси є ефективними інструментами, які використовують уряди та організації зі сприяння торгівлі у всьому світі з метою підвищення рівня національного експорту та надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки.

Веб-портал забезпечує підтримку українських експортерів та стейкхолдерів через:

caret-down caret-up caret-left caret-right

Портал є інформаційною системою для експортерів, яка адекватно та зрозуміло пояснює експортні процедури та дії, демонструє користувачам різноманітні вимоги, національні та міжнародні стандарти. На ресурсі чітко впорядковано, що необхідно підприємцю на різних етапах експортної діяльності, які інструменти знадобляться для аналізу зовнішніх ринків, як ними користуватись та які вимоги до продукції, експортні процедури, сертифікація тощо.

На веб-порталі містяться поради з дослідження зарубіжних ринків, аналітика потенційних ринків збуту. Також тут реалізовано можливості щодо сприяння пошуку покупців за кордоном, що передбачає підтримку участі у міжнародних ділових заходах: торговельних місіях, виставках та ярмарках, надання інституційної та фінансової підтримки підприємцям для розвитку експортного потенціалу. З приєднанням України до Угоди СОТ про державні закупівлі для українських експортерів з’явилися нові можливості для експорту – участь у міжнародних публічних закупівлях.

На платформі реалізовано ефективні та зручні сервіси, які допомагають вирішувати широкий спектр завдань, пов’язаних з інтернаціоналізацією бізнесу — від аудиту експортної діяльності підприємства до пошуку партнерів за кордоном. Просто, безплатно та доступно для компаній з будь-якого сектору та готовністю до експорту. - Послуги Фахівцями Офісу розроблено систему комплексного підходу до розв'язання питань, пов’язаних з експортною діяльністю – починаючи з отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомогою обраних зовнішніх експертів.

Вивчати нові ринки збуту тепер можна завдяки великим обсягам аналітичної інформації, що упорядкована за країнами та ринками:

  • Дані про існуючі та потенційні ринки, які містять аналіз економічної ситуації, ринковий потенціал, особливості бізнес-культури країни, чинні стандарти та технічні регламенти, рекомендації щодо ведення бізнесу в зазначених країнах або регіонах, корисні контакти державних органів та бізнес-асоціацій тощо;
  • Роз’яснення щодо пільгових умов, які діють у сфері торгівлі для низки країн або регіонів (угоди про ЗВТ, системи преференцій);
  • Огляди про розвиток іноземних ринків, окремих товарів та регіонів;
  • Календар подій вітчизняних та міжнародних виставок, бізнес-форумів, торговельних місій, торгово-промислових конференцій у різних сферах діяльності та інших заходів, пов’язаних з торгівлею.

У своїй діяльності експортний веб-портал орієнтований на співпрацю з компаніями, що зацікавлені розпочати експортувати, з компаніями, що експортують та мають потенціал до розвитку через спеціалізовані сервіси та надання консультацій щодо розвитку бізнесу на міжнародних ринках, а також з іноземними компаніями, що зацікавлені в імпорті товарів та послуг з України та налагодженні партнерських відносин. Вся інформація на веб-порталі, враховуючи стандартні форми, необхідні для різних процедур та запитів, є безплатною.

Веб-портал вже працює у тестовому режимі. Під час розробки цього ресурсу фахівці досліджували всі актуальні питання для експортерів та шукали найбільш конструктивні рішення з кращими експертами сфери. Відтак на порталі втілено взаємне бачення можливостей та потреб, сформовано інформаційно-аналітичну та експертно-консультаційну спроможності групи розробників у процесах підготовки рішень з питань, що стосуються розвитку експорту. Експортний веб-портал відповість на всі інформаційні та консультаційні потреби бізнес-середовища, широкої громадськості щодо експортно-імпортних можливостей, а це дозволить оптимізувати ресурси вітчизняних експортерів та значно посилить позиції наших компаній на глобальному ринку. Єдиний експортний веб-портал розміщений у захищеному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Інформація користувачів зберігається у зашифрованому вигляді, щоб унеможливити їх перехоплення або викрадення.

На створення веб-порталу не витрачали бюджетних коштів. Проєкт реалізовувався за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH).

Запуск Єдиного експортного веб-порталу, 23 грудня 2020 р.

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.