Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

Тренди світового ринку органічного меду

Український органічний мед користується великим попитом за кордоном. За даними “Органік Стандарт” у 2019 році було експортовано 300 тон українського органічного меду.

Світові тренди та смакові вподобання

Мед є звичним продуктом для більшості ринків. Однак навіть в зрілих категоріях завжди є місце для інновацій: фокус на поживність та користь при продажі столового меду, або використання меду як інгредієнту в нових продуктах.

Наприклад, близько 25% меду, що споживається в Європі, використовується як інгредієнт в харчових продуктах. Виробники продуктів харчування та напоїв використовує мед як інгредієнт у таких продуктах, як снеки, готовий до вживання чай та зернові продукти. Мед також набирає популярності як додаток до спеціальних напоїв, ароматизованих спиртних напоїв та дистильованих напоїв.

Замінник цукру

Новинка на ринку Великої Британії: органічний мед сертифікований Organic Soil Association та з логотипами EU. Джерело: Mintel GNPD

Споживачі по всьому світу, а особливо в розвинених країнах, все більше турбуються про своє здоров’я. Зокрема, ожиріння – одне з головних проблем охорони здоров’я. В результаті споживачі намагаються уникати продуктів та інгредієнтів з високим рівнем калорій, наприклад рафінованого білого цукру.

Інтерес споживачів до природних, органічних та необроблених інгредієнтів зростає, при цьому виробники меду можуть підвищити продажі, привертаючи увагу на натуральність продукту та відсутність добавок та консервантів.

Фокус на харчову цінність

Продукт від Bio Zona: «імуномед» з куркумою та імбирем. Болгарія. Джерело: Mintel GNPD

Зростаючий інтерес споживачів до підвищення імунітету, спричинений пандемією COVID-19, відкриває нові можливості для виробників меду. Виробникам потрібно підкреслювати корисні властивості продукту, привертаючи увагу на функціональність та користь для здоров’я, а також експериментувати з додаванням корисних інгредієнтів, наприклад такі як імбир чи куркума.

Один із прикладів відповіді на зростаючий попит споживачів під час пандемії COVID-19, приклад бренду Organibee (компанія AT Herbal, Індонезія), який включає цілу серію з меду, доповненого  інгредієнтами «суперфудами»:

  • Джерело: Mintel GNPD

    Detox: зелений чай, кориця, лимон і лист сени;
  • Ladies: екстракт фініку, кориця, прополіс, бджолиний пилок і пилок фініка;
  • Gentlemen: екстракт пальми бетел, яванський женьшень, прополіс, бджолиний пилок та еврікома довголиста;
  • Einstein Junior: олія лосося, екстракт Centella asiatica, екстракт яванського імбиру, маточне молочко, бджолиний пилок, екстракт фінікової трави та екстракт імбиру.

Перспективні зовнішні ринки

Топ-10 країн-лідерів в споживанні меду на душу населення (як органічного, так і не органічного), грам в день, 2019

Джерело: FAO

Найбільшими споживачами меду у світі (як органічного, так і неорганічного) є Південно-Африканська Республіка, Нова Зеландія та країни Європи. України також входить в Топ-10 країн-споживачів на душу населення.

За розміром роздрібних продажів органічного меду лідерами є Німеччина, Франція та США, де щорічно продається більше ніж 90 млн дол США органічного мед в кожній країні.  При цьому найбільш динамічне середньорічне зростання обсягу роздрібних продажів за останні 5 років продемонстрували США (майже 30% зростання), Франція (12%), Швеція та Фінляндія (по 8%). 

За регіональним розподілом, найбільша частка органічного меду серед новинок меду на роздрібному ринку позиція лідера зберігається за Європою. Північна Америка посідає друге місце.

Частка органічного меду серед новинок меду за регіонами світу

Джерело: Mintel GNPD

Щодо упаковки столового меду, в більшості країнах використовується продаж продукту в скляних банках. Так, серед новинок органічного меду на ринку ЄС, Великої Британії, Норвегії та Швейцарії в 2019 році більше 80% меду продавалися саме в скляних банках.  Введення на ринку пластикових пляшок з можливістю вичавлювання меду призвело до підвищеного попиту на рідкий мед.

Матеріал упаковки серед новинок органічного меду на ринку ЄС, Великої Британії, Норвегії та Швейцарії

Джерело: Mintel GNPD

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.