Введіть e-mail адресу вказану при реєстрації
Інструкція по користуванню особистим кабінетом

Єдиний експортний веб-портал — нові можливості для експортерів

Офіс з просування експорту за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH запустив Єдиний експортний веб-портал.

Веб-портал вже працює у тестовому режимі за посиланням https://export.gov.ua.

Тепер це єдина платформа, що консолідує та об’єднує всю наявну інформацію для експортерів та компаній, зацікавлених в експорті.

Подібні ресурси є ефективними інструментами, які використовують уряди та організації зі сприяння торгівлі у всьому світі з метою підвищення рівня національного експорту та надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки.

Веб-портал забезпечуватиме підтримку українських експортерів та тих, хто зацікавлений в експорті, через:

  • Інформацію

На ресурсі чітко впорядковано, що необхідно підприємцю на різних етапах експортної діяльності, які інструменти знадобляться для аналізу зовнішніх ринків, як ними користуватись та які вимоги до продукції, експортні процедури, сертифікація тощо. Можливості

На веб-порталі містяться поради з дослідження зарубіжних ринків, аналітика потенційних ринків збуту. Також тут реалізовано можливості щодо сприяння пошуку покупців за кордоном, що передбачає підтримку участі у міжнародних ділових заходах: торговельних місіях, виставках та ярмарках, надання інституційної та фінансової підтримки підприємцям для розвитку експортного потенціалу.

  • Сервіси

На платформі реалізовано ефективні та зручні сервіси, які допомагають вирішувати широкий спектр завдань, пов’язаних з інтернаціоналізацією бізнесу — від аудиту експортної діяльності підприємства до пошуку партнерів за кордоном. Просто, безкоштовно та доступно для компаній з будь-якого сектору та готовністю до експорту.

  • Послуги

Фахівцями Офісу розроблено систему комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомогою обраних зовнішніх експертів.

  • Дані про зовнішні ринки

Вивчати нові ринки збуту тепер можна завдяки великим обсягам аналітичної інформації, що упорядкована за країнами і ринками.

«Підтримка підприємців у рамках національного проєкту Дія.Бізнес — це наш пріоритет. І сьогодні відбулась, без перебільшення, історична подія. Створення єдиного експортного веб-порталу в форматі one stop shop, коли все необхідне для експортерів на одному сайті — це важливий крок до побудови повноцінної екосистеми підтримки підприємництва в Україні. Це наша допомога експортерам у ці складні часи через пандемію коронавірусу, які потребують адаптації до нових реалій і цифрових трансформацій», — Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Вся інформація на веб-порталі, врахвуючи стандартні форми, необхідні для різних процедур та запитів, є безкоштовною.

«Коли ми починали роботу над порталом, то перше, з чим ми зіштовхнулись — це необхідність для бізнесу «єдиного вікна», де вони могли б в одному місці зрозумілою для них мовою знайти інформацію на шляху до інтернаціоналізації та просування своїх товарів і послуг за кордон. Цей проєкт був довгоочікуваним. Два роки тривав пошук фінансування та пошук рішення, яке б зробило платформу максимально зручною. Важливо надати підприємцям такі інструменти, які дозволять їм змінити поведінкові звички, поглибити цифрові навички та працювати онлайн», — Тетяна Міськова, директор ДУ «Офіс з просування експорту України».

Єдиний експортний веб-портал розміщений у захищеному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Інформація користувачів зберігається у зашифрованому вигляді, щоб унеможливити їх перехоплення або викрадення.

«Протягом останніх 3-х років уряд Німеччини та GIZ підтримує Україну у прагненні зміцнення її політики торгівлі та стимулювання експорту. Сьогоднішній запуск Єдиного експортного веб-порталу є важливим кроком у цьому напрямку. Держава може підтримувати бізнес, покращуючи рамкові умови та забезпечуючи доступ до основних послуг, таких як доступ до інформації. Єдиний експортний веб-портал – це перша зупинка для компаній для отримання достовірної інформації по експорту. Це дасть змогу МСП краще оцінити, чи варто йти на наступні кроки та підтримку, та бути успішними у виході на нові ринки та збільшенні експорту. Ми будемо продовжувати спільну роботу в галузі стимулювання торгівлі та експорту, що залишається одним із наших пріоритетів в Україні», — Бенжамін Клінгер, керівник проєкту GIZ «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі».

На створення веб-порталу не витрачали бюджетних коштів.

Проект реалізовувався за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Презентація Єдиного експортного веб-порталу доступна на YouTube-каналі Кабміну – https://bit.ly/3rmgQLs

Йде завантаження. Це може зайняти деякий час.